Matcha tea kdy pít
Matcha čaj – japonský životabudič,  Zelený čaj zdraví

Matcha tea kdy pít

Konzumací matchi dopřáváme našemu tělu velké množství antioxidantů a aminokyselin. Zrychluje metabolismus, podporuje paměť a bdělost. Nejlepších výsledků ale dosáhneme jen při správném načasování.

Nejdříve je třeba mít na paměti, že nic jako přesný čas kdy si má člověk dopřát šálek čaje neexistuje. Vše záleží na Vašem individuálním režimu.

Ráno raději vodu

Někdo si nedokáže představit ráno bez šálku kávy, nebo čehokoli jiného, co ho postaví na nohy. Stejně tak to můžete mít s matchou, zkuste se však po probuzení vyvarovat vyššímu příjmu kofeinu a teinu. Pití takovýchto nápojů na lačno může vyvolat nevolnost. Své tělo můžete nastartovat například vodou s citrónem, nebo třeba bylinným čajem. Dopoledne, alespoň hodinu po probuzení a po snídani si však matchu dopřejte. Dodá Vám energii na dlouhou dobu a je to skvělý pomocník, když se potřebujete soustředit na práci.

Odpolední šálek jako nakopávač

Dejme tomu, že si po práci chcete jít zaběhat, jít na procházku s rodinou, zacvičit do posilovny, nebo se vrhnout na úklid domácnosti. Hodinu až 2 před zahájením aktivity si připravte čaj matcha. Narozdíl od nápojů obsahující kofein, se tein, který je v matchi obsažen uvolňuje pomaleji, naopak účinkuje dlouhodobě. Matcha Vám dopomůže k efektivnějšímu tréninku, nebo zažene únavu z práce.

Večer za jistých okolností

Máte-li chuť na dobrý čaj před spaním, matchu raději vynechte. Kvůli vysokému obsahu teinu byste si zadělali na bezesnou noc. V tomto ohledu je lepší vsadit na některé byliny, nebo například bílé čaje. Pokud ale patříte mezi noční sovy, které jsou nejproduktivnější až jakmile zajde slunce, nebo se připravujete na důležitou zkoušku na poslední chvíli, bude v tomto ohledu Váš vděčný pomocník.

Maximální doporučená dávka čaje matcha je 6 šálků denně. Nic se nesmí přehánět, to platí i pro tento japonský skvost.