Matcha čaj – japonský životabudič

Matcha tea pozitivní účinky

Čaj Matcha získal na své popularitě díky jeho pozitivním účinkům na naše zdraví. Pomáhá při redukci váhy, chrání játra, dokonce pomáhá předcházet rakovině. O těchto a dalších zajímavých faktech se dozvíte více níže.

Zdroj antioxidantů

Díky tomu, že matcha neprochází fermentací jako ostatní čaje, jsou v ní zachovány všechny tělu prospěšné látky, především katechin, který se obecně vyskytuje ve vyšších rostlinách. Funguje jako přírodní antioxidant a konzumací čaje matcha tak chráníte buňky před poškozením. Některé studie prokázaly pozitivní vliv katechinu jako prevenci proti zubním kazům, redukuje totiž aktivity prvoků v ústech. Příjmem katechinu chráníme své tělo před vážnými chronickými onemocněními. V čaji matcha je odhadem až 80% vyšší koncentrace této látky, než u fermentovaných zelených čajů.

Pomocník při hubnutí

Díky vysokému obsahu teinu (látka podobná kofeinu) je čaj výborným společníkem, pokud se snažíte o redukci váhy. V porovnání s kofeinem se tein uvolňuje pomaleji, ale nabudí organismus na mnohem delší dobu. Rozproudí metabolismus a šálek čaje hodinu před tréninkem bude fungovat jako přírodní spalovač a pomůže Vám ke kvalitnějšímu výkonu.

Ochránce jater

Mnohé studie prokázaly, že konzumace čaje snižuje riziko vzniku různých onemocnění a cirhózy jater. Antioxidanty v čaji dopomáhají jejich správné funkci.

Prevence proti rakovině

Výše zmíněný katechin má velice pozitivní vliv na prevenci proti rakovině prsu, jater, kůže a plic, jelikož pomáhá zbavovat tělo toxinů. Studie uvádějí, že látky obsažené v čaji napomáhají zabíjet nádorové buňky.

Tyto a mnoho dalších pozitiv přináší pravidelné pití čaje matcha. Kromě vlivu na naše zdraví pomáhá pro lepší soustředění, paměť a zažene únavu. Je však třeba si uvědomit, že všeho moc škodí a dodržovat maximální hranici, tedy 6 šálků denně.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Matcha tea pozitivní účinky