Matcha tea pozitivní účinky
Matcha čaj – japonský životabudič,  Zelený čaj zdraví

Matcha tea pozitivní účinky

Čaj Matcha získal na své popularitě díky jeho pozitivním účinkům na naše zdraví. Pomáhá při redukci váhy, chrání játra, dokonce pomáhá předcházet rakovině. O těchto a dalších zajímavých faktech se dozvíte více níže.

Zdroj antioxidantů

Díky tomu, že matcha neprochází fermentací jako ostatní čaje, jsou v ní zachovány všechny tělu prospěšné látky, především katechin, který se obecně vyskytuje ve vyšších rostlinách. Funguje jako přírodní antioxidant a konzumací čaje matcha tak chráníte buňky před poškozením. Některé studie prokázaly pozitivní vliv katechinu jako prevenci proti zubním kazům, redukuje totiž aktivity prvoků v ústech. Příjmem katechinu chráníme své tělo před vážnými chronickými onemocněními. V čaji matcha je odhadem až 80% vyšší koncentrace této látky, než u fermentovaných zelených čajů.

Pomocník při hubnutí

Díky vysokému obsahu teinu (látka podobná kofeinu) je čaj výborným společníkem, pokud se snažíte o redukci váhy. V porovnání s kofeinem se tein uvolňuje pomaleji, ale nabudí organismus na mnohem delší dobu. Rozproudí metabolismus a šálek čaje hodinu před tréninkem bude fungovat jako přírodní spalovač a pomůže Vám ke kvalitnějšímu výkonu.

Ochránce jater

Mnohé studie prokázaly, že konzumace čaje snižuje riziko vzniku různých onemocnění a cirhózy jater. Antioxidanty v čaji dopomáhají jejich správné funkci.

Prevence proti rakovině

Výše zmíněný katechin má velice pozitivní vliv na prevenci proti rakovině prsu, jater, kůže a plic, jelikož pomáhá zbavovat tělo toxinů. Studie uvádějí, že látky obsažené v čaji napomáhají zabíjet nádorové buňky.

Tyto a mnoho dalších pozitiv přináší pravidelné pití čaje matcha. Kromě vlivu na naše zdraví pomáhá pro lepší soustředění, paměť a zažene únavu. Je však třeba si uvědomit, že všeho moc škodí a dodržovat maximální hranici, tedy 6 šálků denně.