O čaji

Extrakt ze zeleného čaje pro zdraví i krásu

O účincích zeleného čaje na naše zdraví a dokonce i krásu slyšeli asi všichni. Co všechno však ovlivňuje extrakt zeleného čaje? Podívejte se na některé zajímavé účinky.

Proč vyzkoušet extrakt zeleného čaje?

Jedná se o koncentrovanou formu zeleného čaje a vyzkoušet ji můžete v několika různých podobách – tobolky, kapky či prášky, obsahují stejné účinné látky a ve stejném množství jako čaj. Patří mezi ně nejen vitamíny a minerály, ale také antioxidanty, katechiny nebo kofein.

Zdravotní přínosy

Extrakt zeleného čaje podpoří naše celkové zdraví, může pomoci snížit riziko výskytu některých zdravotních obtíží a dokonce má vliv i na náš vzhled.

Vysoký obsah antioxidantů

Antioxidanty mají blahodárný vliv na naše zdraví – pomáhají v boji proti oxidačnímu stresu (velmi často bývá příčinou celé řady zdravotních obtíží), eliminují poškození buněk, jež způsobují volné radikály, díky kterým naše tělo rychleji stárne.

Podpora zdraví srdce

Díky oxidačnímu stresu se mohou v krvi hromadit tuky, které podporují v tepnách tvorbu zánětů a vznik vysokého krevního tlaku. Antioxidanty z extraktu mohou pomoci snižovat zánětlivé procesy v těle. Také podporují lepší vstřebávání tuků v těle a snižování hladiny cukru v krvi. Vysoká hladina tuků a cukrů patří mezi rizikové faktory podílející se na vzniku srdečních chorob. Jejich regulace pomocí extraktu může podpořit celkové zdraví srdce a celé cévní soustavy.

Pomoc při hubnutí

Kombinace katechinů a kofeinu je dokonalým pomocníkem při hubnutí. Regulují hormony zvyšující termogenezi, dochází tedy k rychlejšímu spalování kalorií.

Pozitivní vliv na pokožku

Extrakt ve formě kapek aplikovaný na pokožku může pomoci v boji proti některým kožním obtížím. Lze jej přidat i do některých kosmetických přípravků.

Zařazení do stravy

Extrakt zeleného čaje ve formě kapek můžeme přidávat do nápojů, prášek se dá zamíchat do smoothie nebo snídaňových cereálií. Není vhodné užívat extrakt na lačno. Vždy je potřeba dodržovat doporučené dávkování.