O čaji

Zelený čaj jako součást parfému

Vůně nás provázejí naším každodenním životem. Mohou navodit příjemnou atmosféru, působí stimulačně na naši paměť, neboť dokážou vyvolat emoce či vzpomínky na příjemně prožité chvíle a velkým dílem ovlivňují naši psychiku. To dokáže třeba zelený čaj parfém.

Něco málo z historie výroby parfémů

Výroba parfémů provází lidstvo téměř od jeho počátků. Kupříkladu ve starověkém Egyptě během výroby využívali extrakty získávané z rostlin a vonných látek. Vůně z nich vyrobené sloužily nejen pro osobní potěchu svému majiteli, ale také jako doplněk během různých rituálů. Velkým pomocníkem se stal destilační přístroj, za nímž stojí arabští vynálezci. V Evropě se používání parfémů začalo rozšiřovat asi ve 14. stoletím.

Parfémy se zeleným čajem

Příprava a výroba nového parfému je umění stejně složité jako kupříkladu malířství nebo skládání hudby. Vjemy, které nový parfém navozuje, ovlivňují naše sympatie či antipatie a vyvolávají v nás nepřehlédnutelné pocity.

Proč právě parfém zelený čaj?

Zelený čaj hraje velmi důležitou úlohu v celé řadě kultur. A nemusí to být pouze nápoj, ale také parfém. Jakou vůni očekáváte od parfému se zeleným čajem? Je to vůně, která je lehce svěží, s nádechem bylin. Tento druh parfému se začal rozšiřovat koncem minulého století, kdy se lidé začali více obracet k ekologii a začali preferovat vše, co má přírodní původ. Parfém se zeleným čajem přináší vůni přirozenou a osvěžující, která povzbudí naše tělo i mysl a dodá energii. Můžeme si vybírat z nabídky celé řady světově proslulých značek. Některé z nich dokonce experimentovaly a k zelenému čaji přidaly ještě další přísady. Patří mezi ně třeba bergamot či mandarinka. Můžeme se však také setkat s parfémy ze zeleného čaje s dalšími zajímavými přísadami mezi něž patří některé druhy koření nebo bylinek. Jedná se o kardamon, šalvěj, levanduli nebo muškátový oříšek.

Tip pro vás

Pokud hledáte parfém s osvěžující vůní, zvolte takový, který bude mít akordy zeleného čaje, citronu a máty. Zelený čaj dodá energii a povzbudí ducha. Parfém je vhodný pro toho, kdo má rád vůně lehké a svěží.