O čaji,  Zelený čaj zdraví

Zelený čaj kalorie

Je zelený čaj vhodný při hubnutí? Kolik kalorií tento lahodný nápoj obsahuje?

Zelený čaj je oblíbeným nápojem. Ti, kteří si hlídají příjem kalorií, však nutně budou stát před otázkou: Jak se slučuje pití se zeleným čajem a snaha o štíhlou linii? Smím jej pít a kolik kalorií vlastně obsahuje?

Jaké jsou účinky zeleného čaje

Zelený čaj je při hubnutí nanejvýš vhodný. Pomáhá totiž spalovat kalorie. Uvádí se, že denně pravidelným pitím můžete spálit dokonce 70 až 80 kilokalorií.

Některé studie hovoří až o 100 spálených kJ za den, což znamená, že byste denně zároveň museli vypít 4 až 5 hrnků zeleného čaje. Odborníci se povětšinou shodují, že nejvýše 4 větší čajové hrnky by měly odpovídat maximální dávce, kterou denně vypijete.

Jestliže jste citlivější na kofein, případně trpíte nespavostí, mohly by se nadměrnou konzumací zeleného čaje vaše problémy prohloubit.

Kolik kalorií zelený čaj obsahuje

Z hlediska příjmu energie však můžete být poměrně klidní a čaj si dopřát. Samotný čaj závratné množství energie neobsahuje. Na 100 gramů čaje se uvádí pouze 1,02 kJ. Je ale samozřejmě nutné upozornit na to, že energetický příjem mohou zvýšit další přísady. Jestliže si tak hlídáte váhu, ideálně vynechte při konzumaci zeleného čaje slazení.

Med či klasický cukr z hlediska diety vhodné určitě nejsou. Nahradit je však můžete nekalorickými sladidly, jestliže se nechcete ani v redukčním režimu vzdávat sladké chuti svého čaje. Jako alternativa se nabízejí jiná přírodní sladidla.

Jak množství přijatých kalorií v čaji snížit

Použít můžete například stévii nebo erythritol. Nabídnou podobně sladkou chuť jako cukr, ale žádné kalorie.

erythritol je přírodní látka ze skupiny polyolů. Jedná se o cukerný alkohol, který má podobu bílých granulí nebo prášku. Stévii sladkou lze dnes již pořídit ve formě tablet nebo tekutého sladidla. Pakliže chcete opravdu ryze přírodní produkt, můžete si stévii vypěstovat i sami doma. Ke slazení se používají listy.