O čaji,  Zelený čaj zdraví

Zelený čaj tablety

Proč si dopřát zelený čaj v tabletách

Zelený čaj známe především jako lístky, ze kterých se připravuje chutný nápoj. Tento čaj však lze také zakoupit v tabletách.

Jaký účinek má zelený čaj na lidské zdraví

Tyto tablety obsahují extrakt ze zeleného čaje. Ten obsahuje značné množství zdraví prospěšných látek, zejména se jedná o polyfenoly a EGCG.

I preparáty v tabletách si proto zachovávají širokou škálu benefitů původního nápoje. Zelený čaj tak lze doporučit v první řadě jakožto účinnou podporu imunitního systému. Jedná se o známý antioxidant.

Zelený čaj ocení i ti, kteří se snaží zhubnout. Využívá se jako pomocník při shazování nadbytečných kilogramů, neboť pomáhá k oxidaci tuků. Současně dokáže efektivně zrychlit metabolismus. Rovněž podporuje fyzickou výkonnost, což ocení nejen ti, kteří se potřebují vypořádat s nadváhou, ale i sportovci.

Někteří odborníci doporučují pravidelnou konzumaci zeleného čaje rovněž jako preventivní opatření, které přispívá k ochraně před rakovinou žaludku.

Mezi další prospěšné účinky tablet ze zeleného čaje se řadí jejich efekt na pružnost cév a normalizování hladiny cholesterolu v krvi. Rovněž napomáhají udržet v rovnováze střevní mikroflóru.

Jaké jsou výhody zeleného čaje v tabletách

Tablety je vhodné užívat primárně tehdy, pokud si nemůžeme dovolit vypít optimální množství čaje. Velmi snadno se užívají a vzít si je můžete kamkoli. Stačí je zapít dostatečným množstvím vody či jiné tekutiny. Zpravidla stačí užít pouze 1 tobolku za den.

Vyhovovat může i těm, kteří nemají v lásce charakteristickou chuť zeleného čaje. Ta bývá popisována jako bylinková a sladká, ne každému však bude vyhovovat. Tablety jsou více chuťově neutrální.

Řídit se při užívání je nutné klasickými zásadami, tedy tablety si není vhodné brát před spaním. Obsahují stimulant kofein, mohly by tedy vyvolávat nespavost. Stejně tak je přípravek nevhodný pro těhotné a kojící ženy.