O čaji

Zelený čaj s kokosem

Zelený čaj samotný má svou specifickou chuť, která je silně aromatická a mnohdy hodně hořká díky vysokému obsahu katechinů. Můžeme jej pít samotný, oslazený nebo také ve směsích. Nejčastěji se do směsí přidávají různé květy a ovoce. Co je však zajímavé, nejen typické zimní ovoce jako jablka nebo brusinky, ale zelený čaj můžeme kombinovat i s tropickým ovocem a ořechy jako je kokos nebo mango, či ananas.

Tropy v šálku čaje

Do směsí zeleného čaje s kokosem se přidává kokos strouhaný a další sušené tropické ovoce, bývá také dochucen vanilkou, citronovou trávou, skořicí nebo zázvorem. Tyto čaje jsou velmi osvěžující nejen v zimních měsících jako horký nápoj, ale také v létě podávané za studena.

Mají nasládlou ovocnou chuť s lehce kořeněným aroma a přenesou vás v myšlenkách do tropických krajin s plážemi a palmami.

Matcha s kokosovým mlékem

Velmi speciální chuťovkou je čaj matcha s kokosovým mlékem. Tato exploze chutí a vůní zaujme určitě každého čajomilce.

Na přípravu nápoje vám stačí 2 g čaje matcha, 200 ml horké vody, 50 ml kokosového mléka, pár semínek z vanilkového lusku na ovonění a med nebo javorový či jiný sirup, podle vaší chuti.

Bambusovou metličkou čaj matcha rozmíchejte v šálku, oslaďte a dochuťte vanilkou, poté přidejte našlehané kokosové mléko. Tuto variantu zeleného čaje s kokosem můžete připravovat jak v zimě, tak v létě, kdy vás osvěží a zároveň i zasytí. Nejen s kokosovým, ale i s dalšími mléky vyrobenými z ořechů a bobů se dá nápoj připravit, jako je mandlové mléko nebo sójové.

Zelená Pina Colada

Zelený čaj s kokosem má mnoho dalších využití, můžete z této kombinace vytvořit skvělý nápoj, který vám zpříjemní večery doma, ale také jej použít na party jako drink. Zkuste třeba Grenn Tea Pina Coladu nebo Matcha Pina Coladu. Jakýkoliv zelený čaj nebo matcha čaj smíchejte s kokosovým mlékem, rozdrceným ananasem, ledem a mátou a podávejte vychlazený s brčkem, popřípadě deštníčkem na ozdobu.