Druhy zeleného čaje,  O čaji,  Zelený čaj zdraví

Zelený čaj s jasmínem vytváří dokonalou kombinaci chutí a přináší i zdravotní benefity

Zelený čaj je nápoj, který si nachází stále více příznivců a to jak pro svou lahodnou chuť, tak i pro celou řadu zdravotních benefitů, které nabízí. Co takhle ochutnat také zelený čaj s jasmínem? Tento drobný kvítek dodá čaji dokonalou jemnost a jeho sladká chuť vás povzbudí kdykoli během dne.

V dobách dávno minulých byl jasmínový čaj určen pouze pro královskou rodinu, teprve později se dostal i mezi běžný lid.

Jak se jasmínový čaj připravuje?

Některé druhy čaje obsahují sušené kvítky jasmínu, jiné jsou pouze obohacené o jeho aroma.

Sběr jasmínových květů a příprava čaje

Květy jasmínu se sbírají vždy ve velmi brzkých ranních hodinách a během celého dne jsou skladovány v chladnu.

Večer, než se otevřou, se rozprostřou, a do jejich blízkosti se umístí usušené listy zeleného čaje, ty pak vstřebávají silné aroma, které vydávají jasmínové květy. Během noci se květy jasmínu promíchají s listy zeleného čaje a takto vzniklá směs se několikrát po sobě prohřívá a míchá.

Zdravotní přínosy jasmínového čaje

Jasmínové květy mají nápadnou a nenapodobitelnou chuť, která ze zeleného čaje vykouzlí lahodný nápoj s příjemnou chutí, jež uvolní naši mysl a podpoří dobrou náladu. Kromě toho nabízí celou řadu zdravotních benefitů. Podpoří dobrý spánek, pomáhá v boji proti kašli a dýchacím obtížím nebo zlepší náš krevní oběh.

Vzhledem k tomu, že obsahuje velké množství antioxidantů, nabízí účinky antioxidační. Polyfenoly obsažené v zeleném čaji pomáhají v boji proti volným radikálům.

Pravidelné popíjení jasmínového čaje může pomoci snížit hladinu špatného cholesterolu. Kromě toho je tento nápoj dokonalým pomocníkem proti bakteriím a virům a našemu tělu pomáhá podporovat tolik potřebnou imunitu. Také povzbudí činnost trávicí soustavy, urychlí metabolismus a pokud patříte mezi ty, kdo pravidelně cvičí, může zvýšit pozitivní účinky cvičení. Antioxidanty v něm obsažené pomáhají v boji proti předčasnému stárnutí.