O čaji,  Zelený čaj zdraví

Detoxikujte tělo pomocí zeleného čaje!

Slovo detoxikace na nás vyskočí téměř ze všech časopisů a magazínů o zdravém životním stylu. Někdo radí detoxikaci pomocí ovocných a zeleninových šťáv; jiný se nás snaží nalákat na detoxikaci pomocí zázračných tablet či sirupů. My se dnes zaměříme na detox zeleným čajem. Slyšeli jste o tom? Pojďme si říct, proč je právě zelený čaj vhodný na detox našeho organismu.

Zatočte s volnými radikály

Detoxikace organismu je jakási očista. Znamená to pročištění našeho těla, které se snažíme zbavit od volných radikálů. Říkáte si, co to jsou ty volné radikály? Představte si, že jste vystaveni během celého dne nejrůznějším stresovým situacím. Vaše pleť, vaše tělo i vaše mysl. Pokud se o své tělo nebudeme starat, tyto radikály mohou udělat v našem těle pěknou paseku a spustit například obávanou nemoc, a tou je rakovina. Pomocí zeleného čaje můžeme tělo pravidelně čistit, aby bylo méně náchylné k rakovinotvornému bujení.

Kdy a jak mám detoxikovat?

Nejlepším obdobím, kdy bychom měli detoxikovat je jaro, kdy se všechno probouzí k životu a babí léto.

Pokud budeme detoxikovat zeleným čajem, určitě chybu neuděláte. Jen pozor na obsah kofeinu, který zelený čaj má a může vás povzbudit víc, než chcete. Zkrátka nic se nemá přehánět a určitě není žádoucí vypít litry zeleného čaje denně. Dejte si pár šálků zeleného čaje během dne a zkusit můžete i zelený čaj v kapslích.

Zelený čaj jako elixír mládí

Vysvětlili jsme si, co je detoxikace, proč se dělá a jak by se měla dělat. Ale co zelený čaj tak zázračného obsahuje, že nám umí dokonale pročistit tělo?

Zelený čaj má řadu výhod a příznivě působí na naše tělo, ať už kvůli snížení cholesterolu nebo tlaku. Osahuje vitamín C, D, B2 a karotenoidy. Velmi důležitým prvkem jsou flavonoidy, které se řadí k antioxidantům a díky nim nás tělo zbaví mrtvých buněk a zabrání bujení rakovinotvorných buněk. Mezi další benefity patří i redukce váhy kvůli obsahu kofeinu a pomáhá nám nezadržovat vodu v těle.

Tak, teď už víme vše potřebné k správné detoxikaci zeleným čajem. Zkuste to i vy a uvidíte, že když zařadíte pravidelné pití kvalitního zeleného čaje do svého jídelníčku, určitě neprohloupíte. A prý je to i elixír mládí, kdo by to nechtěl zkusit, že jo? Na zdraví!