O čaji,  Zelený čaj zdraví

Zelený čaj účinky na pleť

Zelený čaj je blahodárný nápoj, ale také dokonalý prostředek vhodný k péči o pleť

Zelený čaj patří mezi velmi oblíbené nápoje, ale poskytuje také celou řadu benefitů naší pokožce. Ne každý ví o jeho blahodárných účincích na pleť. Zelený čaj tvoří součást celé řady kosmetických produktů.

Zelený čaj a jeho účinky na pokožku

Zelený čaj, díky obsahu účinných látek a díky svým antioxidačním, protizánětlivým a antimikrobiálním vlastnostem, nabízí naší pokožce celou řadu výhod. Může nám pomoci s ochranou proti předčasnému stárnutí, poškození způsobenému UV zářením, snižuje zarudnutí a podráždění a pomáhá v boji proti bakteriím, jež mohou být jednou z příčin výskytu akné.

Pomoc v boji proti předčasnému stárnutí pokožky

Antioxidanty obsažené v zeleném čaji by mohly být účinnými pomocníky pro omlazení odumírajících kožních buněk. Chrání buňky proti poškození a tím zpomalují stárnoucí procesy spojené s pokožkou. Mladší vzhled mohou podpořit vitamíny, které jsou v zeleném čaji obsažené. Jedná se především o vitamíny B2 a E. Ty podporují správnou hladinu kolagenu, jež zajišťuje pokožce pružnost a pevnost. Komě toho je vitamín E pomocníkem pro růst nových kožních buněk.

Snižování zarudnutí a podráždění pokožky

Zelený čaj obsahuje také polyfenoly, které pomáhají snižovat podráždění, otoky a zarudnutí pokožky. Kromě toho to může být účinný pomocník pro pokožku, která je podrážděná nebo dokonce spálená slunečními paprsky.

Boj proti akné

Díky svým protizánětlivým a antimikrobiálním účinkům může zelený čaj pomoci v boji proti výskytu akné. Velkým pomocníkem jsou v tomto případě i polyfenoly, které podporují boj proti infekci, snižují sekreci kožního mazu a pomáhají při poškození bakteriálních membrán pokožky.

Hydratace pokožky

Vitamíny a další sloučeniny obsažené v zeleném čaji podporují hydrataci naší pokožky a dodají jí potřebnou výživu.

Přípravky s obsahem zeleného čaje

V nabídce naleznete celou řadu produktů s obsahem zeleného čaje určených k péči o pokožku. Nejčastěji se jedná a pleťové masky, hydratační tonika, sprchové gely, pleťové krémy nebo tělová mléka. Doma si můžete připravit svoji vlastní pleťovou masku nebo pleťové tonikum.