O čaji,  Zelený čaj zdraví

Zelený čaj jako účinný pomocník v boji proti akné

Zelený čaj je lahodný nápoj, který také podpoří naše zdraví a může být účinný i při redukční dietě. Ne každý však ví, že také může pomoci v boji proti akné.

Co je akné a proč se objevuje?

Možná si nyní říkáte, že tento kožní problém se vás netýká, že postihuje především mladší generaci, ale není to pravda. Tyto chronické kožní obtíže se vyskytují v každém věku. A také nezáleží na pohlaví, objevují se jak u žen, tak i u mužů.

Akné vzniká především jako následek nadprodukce nadměrného množství kožního mazu, jež má za úkol zvlhčit pokožku. Ten ucpe póry a navíc podporuje množení bakterií.

Účinky zeleného čaje na akné

Zelený čaj se jako nápoj konzumuje po celá staletí. Nabízí nejen lahodnou chuť, ale také celou řadu zdravotních benefitů a to díky obsahu účinných látek mezi něž patří antioxidanty, aminokyseliny, vitamíny (především B5, C, D a E) a katechiny. Posledně jmenované mají antimikrobiální účinky, které mohou pomoci právě v boji proti akné. Kromě toho zelený čaj předchází poškození pokožky, jež způsobují volné radikály, chrání buňky kůže a pomáhá zpomalovat procesy související s přirozeným procesem stárnutí.

Mezi další prospěšné sloučeniny patří polyfenoly. Pokud aplikujeme zelený čaj na naši pokožku, snižují tvorbu kožního mazu, jež je jednou z příčin vzniku akné. Kromě toho mohou pomoci v boji proti kožním infekcím, jež mají za následek poškození buněčných membrán.

Použití zeleného čaje proti akné

Jednou z možností je klasické pití zeleného čaje. Dalším způsobem je aplikace nálevu přímo na důkladně očištěnou pokožku. Nálev necháme několik minut působit a následně pokožku řádně umyjeme.

Poslední možností je aplikace pleťové masky. Můžeme si ji snadno vyrobit i doma. Postačí si připravit malé množství nálevu, které necháme vychladnout na pokojovou teplotu a rozmícháme v něm trochu medu. Vzniklou směs naneseme na obličej, necháme působit po dobu 20 minut a poté obličej důkladně omyjeme. Opakujeme 2-3x týdně.