Čínské zelené čaje

Zelený čaj – China Qiandao Green

Jak již název čaje napovídá, jedná se o zelený čaj s původem v Číně. Konkrétním regionem, ze kterého tento čaj pochází, je provincie Zhejiang. Svůj název čaj získal podle jezera Qiandao, v jehož blízkosti se nachází. Jaké chutě a aroma tento čaj přináší?

Sladká, ovocná chuť

Zelený čaj Qiandao se vyznačuje příjemnou ovocnou chutí. Jedná se o čaj vytříbené kvality, který se dá považovat za klasiku. Charakterizuje ho vyšší množství teinu, takže je vhodný i na povzbuzení organismu. Co se intenzity týče, je Qiandao někde v průměru, takže se jej nemusí obávat ani čajoví začátečníci.

Qiandao není příliš trpký. Jeho chuť je jemná, s čímž by měli počítat zejména ti, kteří v čaji hledají výraznost jak v chuti, tak v aroma. Čaj může vonět jako zelený čaj Gunpowder, ovšem aroma Qiandao postrádá kouřovost.

Čajový rituál Gong Fu Cha

Tento čaj je vícenálevový, a proto se výborně hodí k přípravě známého rituálu Gong Fu Cha. Jedná se pravděpodobně o nejtradičnější metodu přípravy čaje, která se používá celosvětově. Provést ji mohou jak čajoví znalci s veškerým potřebný vybavením, tak začátečníci.

V tomto rituálu jde především o správnou teplotu vody a čas louhování čaje. Nemusíte se však bát přesného dodržování veškerých kroků, jde spíše o vychutnání si každého nálevu. Každý nálev čaje Qiandao bude mít originální barvu nálevu, chuť i aroma, a v tom je kouzlo celého rituálu.

Blahodárné účinky

Tento osvěžující čaj je plný antioxidantů a dalších látek, které naše těla jistě ocení. Podporuje činnost mozku, zlepšuje paměť a schopnost soustředit se. Qiandao může pomoci zvýšit fyzickou aktivitu a zároveň vyrovnává hladinu cukru v krvi.

Pomáhá také snižovat hladinu cholesterolu. Skvěle detoxikuje organismus, a tak je určitě vhodné zařadit jej do svého pitného režimu.