Druhy zeleného čaje

Víte, co je Genmaicha a jak souvisí se zeleným čajem?

Genmaicha je čajová směs, která se připravuje z čaje Sencha a pražených zrn hnědé rýže a to v poměru 1:1. Tato zvláštní čajová směs je oblíbená především v Japonsku, kde se podává každý den.

Suroviny pro výrobu čaje

Pro přípravu se používají lístky čaje Sencha, může se jednat o první, druhou či třetí sklizeň roku. Druhou surovinou je pak pražená hnědá rýže, která dodá směsi specifické aroma. Chuť čaje je pak lehce nasládlá, s ořechovými tóny a zlatozelenou barvou nálevu. Pokud nepatříte mezi milovníky kofeinu, pak je tento čaj vhodný i pro vás, protože jeho obsah je v nápoji velmi nízký. Tato japonská specialita dále obsahuje přirozenou kombinaci cukrů a škrobu a našemu tělu nabízí i celou řadu zdravotních výhod.

Proč popíjet čaj Genmaicha?

Sencha sám o sobě nabízí celou řadu zdravotních benefitů a hnědá rýže je ještě zvyšuje.

Lahodná chuť

Každý milovník čaje by měl tuto speciality ochutnat. Ořechová chuť, kterou nápoji dodá hnědá rýže, dokonale vyváží hořkost čaje Sencha. Pokud jste tedy nováčky v popíjení zeleného čaje a nejste zvyklí na jeho chuť, bude tato kombinace pro vás mnohem přijatelnější.

Pomoc při hubnutí

Nyní zajásají všichni, kdo se snaží zbavit se svých přebytečných kilogramů. Genmaicha obsahuje antioxidant, jež pomáhá zvyšovat funkci hormonu, který podporuje spalování tuků. Kromě toho potlačuje chuť k jídlu. Pokud tedy hodláte hubnout, tak Genmaicha, v kombinaci se zdravou stravou a pohybem, může být skvělým a hlavně chutným pomocníkem.

Odstraňování toxinů z těla

Polyfenoly obsažené v čaji pomáhají našim játrům při procesu detoxikace a také nabízejí antioxidanty, jež jsou potřebné pro boj proti volným radikálům.

Podpora spánku a relaxace

Popíjení čaje podporuje uvolnění organismu. To má za následek kvalitnější odpočinek a spánek.

Vliv čaje na náš vzhled

Látky nacházející se v čaji mají silnější účinky, než vitamín E, který pozitivně ovlivňuje zdraví a vzhled pokožky, vlasů a nehtů. Kromě toho bojují proti volným radikálům, které podporují rychlejší stárnutí. Pravidelným popíjením čaje tak můžeme zpomalit některé známky stárnutí mezi něž patří především jemné vrásky a nezdravý vzhled pokožky.