Druhy zeleného čaje

Zelený čaj – Tanzania Tea GFOP Luponde

Tanzánie GFOP Luponde je lahodný zelený čaj, který své konzumenty potěší nahořklou, ale přesto jemnou chutí. Jak sám název napovídá, čaj pochází z tanzánské zahrady Luponde a pyšní se nálepkou BIO. Vyznačuje se příjemnou květinovou vůní a svou univerzalitou. Čaj není tolik intenzivní ani trpký, a proto si ho mohou oblíbit i ti, kteří se zeleným čajem teprve začínají.

Kofein jako káva, přesto působí jinak

Tento čaj umí nejen nakopnout, ale i pohladit. Je totiž možné dát si jej jak ráno pro povzbuzení, tak i jen tak pro radost – oslazený třeba medem. Tento typ zeleného čaje totiž neobsahuje extra velkou dávku kofeinu, a není tak příliš násilný. Přesto však dokáže dobře povzbudit, a proto se hodí i jako lehčí a zdravější náhražka kávy.

Kofein ze zeleného čaje však nepůsobí na celý organismus přes srdce, jako tomu je u kávy. Kofein se v tomto případě vstřebává pomaleji a působí přímo na náš mozek. Není se tedy třeba obávat nepříjemného zvýšení srdeční frekvence. Působení kofeinu je sice pomalejší, zato déle vydrží.

Zelený čaj pro tělo i duši

Zelené čaje jsou známé pro své blahodárné účinky nejen na tělo, ale i na naše psychické zdraví. Tanzánie GFOP Luponde není výjimkou. I tento čaj s oříškovým podtónem se může pyšnit mnoha benefity. Působí jako antioxidant a obsahuje velké množství vitamínů a minerálů.

Kromě toho také obsahuje tein, který je znám pro svou schopnost zvýšit fyzickou aktivitu i duševní výkonnost. Dále pomáhá při spalování kalorií, snižuje riziko výskytu srdečních onemocnění a může sloužit i jako prevence některých typů rakoviny.

BIO čaj z Luponde

Plantáž, ze které se tento čaj pravidelně sklízí, si zakládá na kvalitě. Známkou toho je značka BIO, kterou se tento čaj může pyšnit. Plantáž Luponde byla touto značkou odměněna v rámci Fair Trade již v roce 1994. Kdokoliv si rozhodne tento čaj dopřát, si tak může být jist již dlouholetou prvotřídní kvalitou.